Опублікував Прес-центр Київської Патріархії Середа, 07 квітня 2010, 19:34
«Щиро дякую Вам за активну участь у президентській кампанії 2010 року. Ваша самовіддана праця, високе почуття обов'язку і громадянська позиція, що були проявлені в непростих умовах політичного протистояння, які стали головною запорукою нашої спільної перемоги», – йдеться в листі подяки за підписом Віктора Януковича, оформленому на бланку Партії регіонів.
Церемонію вручення листів подяки від Президента проводив радник Першого віце-прем’єр-міністра України, народний депутат 3-го скликання Володимир Шушкевич, який крім цього є пастором релігійної громади «Протестантська Церква м. Донецька».
Аналогічні партійні відзнаки Володимир Шушкевич «за дорученням Президента України Віктора Януковича» вручив й іншим служителям «Посольства Божого». За його словами, кожний з цих листів подяки офіційно зареєстрований у штабі Партії регіонів.
Ще раніше, наприкінці березня цього року, під час релігійного зібрання у Дніпропетровську листи подяки «за активну участь у президентській кампанії» отримали також інші керівники окремих релігійних організацій протестантсько-харизматичного напрямку.
Слід зауважити, що статтею 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» передбачено, що «Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. …Релігійні організації не виконують державних функцій».
Закон також визначає низку обмежень для релігійних організацій у сфері політичної діяльності: «Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів».
Поряд з цим Закон передбачає, що як приватні особи «cвященнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами». Проте стаття 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняє участь у передвиборній агітації особам, які не є громадянами України.
Інститут релігійної свободи