Неділя, 14-Липня-2024, 16:54:47 Ви увійшли як  Гість | Група "Гости"  Вітаю Вас  Гість | RSS

 | Д.Шупик (с.Попівка, завідуючий сільським краєзнавчим му­зеєм) | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Clocks for website
<a href="http://www.clock4blog.eu">clock for blog</a>
Free clock for your blog
» Меню сайту

» Категорії
Статті Чорновола [7]
ЗМІ про нас [1]
Історія [8]
Акції [17]
Події [13]
Аналітика [23]
Думка лідерів [42]
Заяви, звернення [50]


»Архів

» Випадкове фото


 
Сохранить

Д.Шупик (с.Попівка, завідуючий сільським краєзнавчим му­зеєм)

 

Місцеві активісти при колективізації допускали перекру­чення, застосовували незаконні репресії. Так, виселили на схил яру, який знаходився в 2-х км від села, серед зими сім'ї Тараса Киченка, Прокопа Киченка, Степана Лічного, Гната Фененка. Безпідставно були виселені в Архангельську область сім'ї Йо­сипа Киченка, Івана Гала, Хоми Буряка, Прокопа Курила, Митрофана Бойка, Остапа Зінченка, Андрія Гришка та багатьох інших

(Прапор перемоги. 21.12. 1991. № 186)

 

О. Я. Герасименко ( Миргород, краєзнавець):

 

Привезуть було, - згадують старожили Вовнянки, - до сіль­ради газету-пересувку «Дайош колективізацію!», зберуть тих, хто вагається до колгоспу вступати, і давай агітувати: «Що, під-куркульники нещасні, колективізацію думаєте пересидіти? Не вдасться!»

(Прапор перемоги. 1.12.1990. № 180)

 

Спогадами ділиться,вчитель бувшої с.ш.№ 4  М.І.Закаблук:

 

...У Личанському дитпритулку багато дітей гинуло. Якось старшому братові дали наряд поїхати до дитбудинку. Поїхав з ним і я. Там кілька дебелих хлопців накидали у наш віз мертвих дітей, а ми мусили відвозити у братську могилу. Ця чимала яма була біля старої лікарні, а може на цвинтарі, що проти вул. Фрунзе (тепер Козацька), точно не пригадую.

(Прапор перемоги» 3.07.1990. №100)

Згадує інвалід Другої сиітової війни,Іван Іванович Гузь,село Шафоростівка.

Ми в чотирьох із сусідськими хлопцями, весною 1933 року,вирішили сходити на ріку Хорол –наловити молюсків. На околиці Миргорода (там де потім розташувалась МТС)помітили велику яму,куди з воза скидали мертвих людей.Ми вирішили подивитись ближче,заглянули в яму.До сих пір перед очима стоїть страшна картина:в ямі мертві люди-і серед них живий хлопчик,років 11.Він помітив нас і кволим голосом попросив,щоб його витягли з ями.Взявши один-одного за руки ми допомогли йому вибратись з ями.Поділились з ним молюсками,але через деякий час він помер у нас на очах в страшних корчах.

Від того страхіття ми тікали аж до самісінького села.

Микола Антонович Білоус (с. Петрівці, завідуючий музеєм)

 ...Яз товаришами йшов до школи. Навпроти йшла бабуся. Поточилася і впала. Ми біля неї поклали шматочок хліба. Та було пізно. Вона померла. Того ж дня її відвезли на кладовище. Що за людина, звідки родом, куди йшла? Так і не знаємо.

...Біля тину лежить Килина-жебрачка. Підбирач померлих Макар Пилипенко побачив її та й скинув на воза. А вона озива­ється: «Я ще жива». «Все рівно до вечора помре», - сказав на­парнику та й поїхали...

(Прапор перемоги. 10.04.1993. № ЗО)

Коломієць Ганна Петрівна (колишній хутір Коломійців):

На хуторі було 26 дворів. Дві сімї розкуркулили - Коломійця Никифора, сім'я з   6-ти чол. та Даценка Харитона, сім'я якого також складалася з 6-ти осіб.

Мій батько Коломієць Петро Федорович був колгоспником, але з колгоспу вигнали за те, що хлібоздачі не виконав. Приї­хали «буксири» і все майно описали і забрали, потім продали на торгах. Наша сім'я з 5-ти чол. опинилася перед страхом голодної смерті.

...Голод забрав чимало хуторян: сім'я Ричаків (5 чол.) заги­нула повністю. Коломієць Матвій повертався додому та не дій­шов, помер на дорозі.

...Хутір Даценків (8-9 дворів). Всіх розкуркулили, вивезли кудись, не знаю куди. Хати пізніше зруйнували, все розгорнули, садки вирубали. Одна хата залишилася.


» Голова
 
 Голова Миргородської міської організації Народного Руху України

» Нові фото


» Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

» Дузі сайту

maidan.org.ua

PR-CY.ru

Информер тиц и PR


Хранение изображений бесплатный хостинг изображений Закачивай Любые картинки
Бои: смотреть драки Онлайн
Медицинские тесты Свойства витаминов Ru
Если ты в игре продажа развивающие игры Вступай!
Жми сейчас: интернет магазин новости Регистрируйся!

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz